MATIESEN

Valge vein

Matiesen’i veinidega teeme kummarduse esimese Eesti Vabariigi aegsele veinikultuurile. Legend pärineb aastast 1910 – Luscher ja Matiesen olid Eesti ajal tuntud kaupmehed, kes rikastasid siinset veinikultuuri. Toompeal asus Tallinna suurim veinitehas ja tegeleti laia tootevaliku maaletoomisega. Nüüd on Matieseni kaubamärk taas Teie ees, pakkudes veinielamusi Euroopa parimatelt viinamarjaistandustelt.

Matiesen’i valgeks veiniks oleme valinud kuiva veini Edela-Prantsusmaalt, Bordeaux lähistelt. Tegemist on elegantselt kerge ja värske veiniga. Veinid on valmistatud traditsioonilisel meetodil pressides ning laagerdatud 6 kuud pärmisettel. Sedasorti valged veinid olid populaarsed ka 1920ndadel ja 1930ndatel, mil kaupmehed Luscher ja Matiesen asusid Eestisse kvaliteetveine importima.

Soovist anda edasi Luscher&Matiesen’i pärandit ja kaubamärki, oleme säilitanud 1930datest pärineva stilistika etikettidel. Head nautimist!

Veinisort
Piirkond
Aastakäik
Viinamari

Aroomid
Sobivus
Serveerimis–
temperatuur
Alkoholisisaldus
Vin de France
Gironde, Edela-Prantsusmaa
2010
Sauvignon Blanc 50%, Colombard 30%, Ugni Blanc 20%
Lilleline, tsitrus
Aperitiiv, salatid, valge liha, kala
8°C -12°C

11,5%Matiesen’i valge vein on õrna kollaka tooniga nõtke tekstuuriga vein, millel on värske aroom. Maitses domineerivad tsitrusviljad ja järelmaitses on tunda lillelisust. Meeldiv ja hea hinna-kvaliteedisuhtega vein, mis sobib igapäevaseks nautimiseks ja salati, valge liha või kala kõrvale. Serveeritakse jahedalt.

TUTVU KA MEIE TEISTE VEINIDEGA

Matiesen Punane
Matiesen Vahuvein
Roumaguet Bordeaux Blanc
Roumaguet Bordeaux Supérieur
Château La Pelissiere Bordeaux Sainte-Foy
Dinastía Vivanco Crianza