MATIESEN

Punane vein

Matiesen’i veinidega teeme kummarduse esimese Eesti Vabariigi aegsele veinikultuurile. Legend pärineb aastast 1910 – Luscher ja Matiesen olid Eesti ajal tuntud kaupmehed, kes rikastasid siinset veinikultuuri. Toompeal asus Tallinna suurim veinitehas ja tegeleti laia tootevaliku maaletoomisega. Nüüd on Matieseni kaubamärk taas Teie ees, pakkudes veinielamusi Euroopa parimatelt viinamarjaistandustelt.

Matiesen’i punaseks veiniks oleme valinud Tempranillo viinamarjadest valmistatud Hispaania punase veini, mis tuleb pika traditsiooniga veinitootjalt Bodegas Los Tinos. Matiesen’i punase veini valmistamisel on kasutatud nii traditsioonilisi meetodeid kui uudset tehnoloogiat ning vein on laagerdunud tammevaadis. Traditsioone hinnati kõrgelt juba 1920ndadel ja 1930ndatel – Eestis tegutsevate veinikaupmeeste Luscher ja Matieseni tooteportfelli kuulus toona hulganisti tõmmusid tammevaadis laagerdunud punaveine.

Soovist anda edasi Luscher&Matiesen’i pärandit ja kaubamärki, oleme säilitanud 1930datest pärineva stilistika etikettidel. Head nautimist

Veinisort
Piirkond
Aastakäik
Viinamari
Aroomid
Sobivus

Serveerimis–
temperatuur
Alkoholisisaldus
Vino de la Tierra de Castilla
Hispaania
2010
Tempranillo
Värsked küpsed maasikad
Aperitiiv, juust, riis, pasta, liha, rahvustoidud
12 - 14°C

12%Matiesen’i punasel veinil on rikkalik intensiivne värv violetse nüansiga. Matiesen’i punane vein on noor, puuviljane ja värskendav. Veinil on pikk järelmaitse tugeva küpse marjaaroomiga, kuigi ka tammevaadis veedetud aeg on avaldanud oma mõju sellele suurepärasele tõmmule hispaania veinile. Soovitame eriti liha, koorese pasta ja vürtsikate rahvustoitude kõrvale. Serveeritakse jahedalt.

TUTVU KA MEIE TEISTE VEINIDEGA

Matiesen Valge
Matiesen Vahuvein
Roumaguet Bordeaux Blanc
Roumaguet Bordeaux Supérieur
Château La Pelissiere Bordeaux Sainte-Foy
Dinastía Vivanco Crianza